X
تبلیغات
رایتل

بادرود-پایتخت تاریخی فلات مرکزی

بادرود- چهارمین مهد گردشگری مذهبی ایران

انار بادرود به برندی بین‌المللی تبدیل شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان:

156649_609

انار بادرود به برندی بین‌المللی تبدیل شده است

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: انار نادری بادرود امروزه تبدیل به یک برند بین‌المللی شده و در سطح کشور و حتی دنیا، طرفداران خاص خود را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، محمد نصر عصر امروز در حاشیه هفتمین جشنواره ملی انار بادرود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انار نادری بادرود امروزه در سطح کشور زبانزد شده و طرفداران خاص خود را دارد و میزان تولید این نوع انار، در بادرود باید افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه تنها دو درصد از انار ایران صادر می شود، افزود: کشور در زمینه تولید و صادرات انار زمینه مساعدی داشت ولی در چند سال گذشته به علت یخ زدگی و کمبود آب، تولید انار کاهش چشمگیری داشته و با تمهیدات اندیشیده شده، مجددا تولید انار افزایش می‌یابد و تولید انار به روزهای خوش خود باز می گردد.

نصر پیرامون تولید انار در کشور گفت: سالانه یک و نیم میلیون تن انار در دنیا تولید می‌شود که ایران با تولید بیش از 600 هزار تن نخستین تولیدکننده این میوه پائیزه محسوب شده و امسال پیش بینی می شود بیش از 100 هزار تن در باغات استان، انار برداشت شود.

وی گفت: پائین بودن عملکرد، کاهش صادرات، بالا بودن قیمت تمام شده محصول، کمبود صنایع فرآوری، کمبود سالن‌های بسته بندی مناسب و سردخانه در مناطق تولید انار از نقاط ضعف تولید انار در کشور هستند.

مدیر جهاد کشاورزی اصفهان با ارائه گزارشی پیرامون تولیدات کشاورزی اضافه کرد: از زمان پس از انقلاب اسلامی تاکنون، ضریب خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی به حدود 93 درصد رسیده که این افتخار با تلاش‌های شبانه روزی کشاورزان و مسئولان به دست آمده است.

 

[ یکشنبه 5 آبان‌ماه سال 1392 ] [ 10:30 ق.ظ ] [ بادرودی ] [ 2 نظر | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه