X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

بادرود-پایتخت تاریخی فلات مرکزی

بادرود- چهارمین مهد گردشگری مذهبی ایران

خانه ایرج خواجه امیری را در یابید


http://badroodi.persiangig.com/1%20%DA%A9%D8%AF%D9%87%20%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%AC.jpg

خانه ایرج را به هنرستان موسیقی منطقه مبدل کنید

حسین خواجه امیری معروف به ایرج  به تاریخ11دی 1311  درخالدآباد در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد. پدربزرگش از خوانندگان بنام زمان ناصرالدین شاه بود و پدرش که از صدایی خوش و رسا برخوردار بود و ردیف می‌دانست، مدت‌ها او را تحت تعلیم خویش قرار می‌دهد. حسین در همان زمان در مراسم تعزیه خوانی شرکت می‌کرد و نزد تعزیه‌خوانانی که ردیف و دستگاه می‌دانستند به یادگیری آواز پرداخت.


وی پس از پایان تحصیلات ابتدایی خالدآباد را ترک و به تهران رفت و در سال 1326 به مکتب ابوالحسن صبا راه یافت و دو سال پیاپی در حضور او دانسته‌های خویش را تکمیل نمود و به وسیله وی به رادیو ایران معرفی شد.

خشت خشت این خانه گواهی صدای ماندگاری را می دهد که بیش از نیم قرن است که نظیر نداشته است.ایرج گرچه بعد از پایان دوره 6 ابتدائی به تهران رفت اما هر از گاهی به این خانه که زادگاه این بزرگ مرد موسیقی کشورمان است سر میزد واین ستون وایوانهای این خانه ی قدیمی درروز یازدهم دی ماه 81 سال پیش شاهد تولد این اسطوره موسیقی ایران زمین بود.

 پیشنهاد میگردد شهرداری وشورای شهر خالدآباد مبادرت به خرید این خانه از مالکانی که بعد از فوت پدر ایرج دست به دست رفته ،مبادرت نموده وآنرا به موزه موسیقی ویا هنرستان آموزش موسیقی مبدل سازد تا نام وخاطره ایرج در خالدآباد برای همیشه تاریخ زنده بماند. امیدواریم تا قبل از اینکه این خانه به سرنوشت خیلی از خانه های قدیمی منطقه بادرود مبدل شود ، این اقدام اساسی توسط شهرداری انجام پذیرد.

بامیدآن روز

[ یکشنبه 17 آذر‌ماه سال 1392 ] [ 01:44 ب.ظ ] [ بادرودی ] [ 3 نظر | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه