بادرود-پایتخت تاریخی فلات مرکزی

بادرود- چهارمین مهد گردشگری مذهبی ایران

نوروز به کجا سفر کنیم
عیدنوروز زمان خوبی برای گشت وگذر در ایران عزیز مان می باشد . ایران کشوری است که در کمتر از یک ساعت سفر با اتومبیل از شنهای کویری می توانید خود را در لابه لای برفها ببینید .

باتوجه به تجربیات سفرم در این روزها چند توصیه به همسفران باد صبا می نمایم

-در ایام نوروز باتوجه به اینکه جاده ها خالی از ماشینهای سنگین است وامکانات اسکان مثل مدارس وپارکها در تمام شهرهای ایران ، اورژانسهای جاده های ، بازبودن در ابنیه وآثار تاریخی و بازارصنایع دستی ، وجود راهنمایان گردشگری در اکثر شهرها ودهها مزایای دیگر بستری مناسب را برای سفر در این چند روز عید فراهم می نماید ،پیشنهاد میکنم تا دیر نشده بار سفر رابسته و یکی از مسیرهای ذیل را انتخاب وراهی سفر شوید.

-در این ایام مشهد-اصفهان وشیراز از شلوغترین شهرهای مسافری ایران محسوب میشوند توصیه میکنم برای سفر به این سه شهر برنامه ریزی بعد از تعطیلات را بنمائید . کمبود مکان اقامتی- شلوغی پمپ بنزینها- ترافیک شدید شهری وصفهای طویل بازدید از ابنیه تاریخی وبازار ها، مجالی را برای سفری خوش در این سه شهر برای شما ترسیم نمی سازد.

- بهترین اماکن از لحاظ آب وهوائی مسیرهای زیر هستندhttp://badroodi.persiangig.com/%d9%868.JPG

آرامگاه مادر کوروش-تنگ ارم برازجان


1-استان بوشهر، می توانید از مسیر اتوبان –تهران-اصفهان ، به شیراز واز آنجا به کازرون وکنارتخته وبرازجان رفته وچندروزی را در ساحل زیبای خلیج فارس دربوشهر وشهرهای اطراف نظیر تنگستان –دلوار- بندرگناوه ودیلم سپری کرده واز مسیر بندر دیلم به بهبهان – رامهرمز – باغملک وایذه وازآنجا به شهرکرد وسپس اصفهان رفته ویک نیم دور جنوب را طی یک سفر 4 – 14 روزه طی نمائید.http://badroodi.persiangig.com/%d9%8610.JPG

پل کارون-اهواز


http://badroodi.persiangig.com/%d9%8611.JPG

آبشارهای شوشترhttp://badroodi.persiangig.com/%d9%8612.JPG

کول فرح- ایذه


2- استان خوزستان : میتوانید مسیر بالا را تا بندر دیلم رفته واز آنجا به ماهشهر –آبادان – خرمشهر – شوش – دزفول –اندیمشک واهواز رفته واز آنجا به سمت پل دختر وخرم آباد ودرود وسپس الیگودرز وخمین ومحلات به دلیجان وکاشان وارد شوید.


http://badroodi.persiangig.com/%d9%869.JPG

مسجد جامع نائین


http://badroodi.persiangig.com/%d9%865.jpg

باغ دولت آباد یزد


http://badroodi.persiangig.com/%d9%867.jpg

آتشکده یزد


http://badroodi.persiangig.com/%d9%866.jpg

آب انباری در یزد


3- استان یزد:میتوانید مسیر قم –کاشان – بادرود – نائین را به سمت یزد بروید وچند روزی را در استان زیبای یزد سپری کرده ودوباره به موطنتان برگردید.


http://badroodi.persiangig.com/450%20178.jpg

روستای تاریخی میمند


http://badroodi.persiangig.com/%d9%863.JPG

میدان وکیل کرمانhttp://badroodi.persiangig.com/%d9%864.JPG

باغ شاهزاده ماهان


4-استان کرمان : مسیر فوق را امتداد داده واز دوراهی شهر کوچک انار به سمت کرمان ورفسنجان رفته وشهرهای اطراف کرمان نظیر ماهان،بافق،شهداد،بم و... را بازدید نمائید.

5-استان هرمزگان : مسیر بادرود – نائین – یزد را به سمت شهربابک وسیرجان امتداد وبعد به حاجی آباد بروید وازآنجا راهی بندر عباس شوید .بازدید از شهرهای طول مسیر وسپس قشم –بندر خمیر –بندر لنگه ومیناب می تواند سفر خوشی را برایتان فراهم سازد.


http://badroodi.persiangig.com/%d9%86.JPG

باغ ارم شیراز


http://badroodi.persiangig.com/%d9%862.JPG

تربت حافظ شیرازی


http://badroodi.persiangig.com/%d9%861.JPG

آرامگاه کوروش بزرگ-پاسارگاد

6-استان فارس: گرچه رفتن به خود شیراز در این ایام مورد تأکید بنده نیست اما مسیر اصفهان – شهرضا – آباده –مرودشت وشیراز مسیر زیبائی است که اگر می خواهید راه برگشتتان تکراری نباشد می توانید از شیراز به سمت کازرون رانده واز نورآباد ممسنی به سمت یاسوج رفته واز جاده زیبای سی سخت به سمیرم وسپس شهرضا واصفهان برگشت نمائید.


http://badroodi.persiangig.com/%d9%8613.JPG


http://badroodi.persiangig.com/%d9%8614.JPG

جنگل حرا-قشم

7- برای سفر به بندر عباس در راه برگشت هم می توانید مسیر حاجی آباد- داراب – فسا ونیریز وسپس شیراز را برگزینید.

آنچه در این مجموعه ذکر گردید شامل شهرهائی می شود که در این روزها از بهترین ولطیفترین هوای بهاری برخوردارند ودر تابستان اندکی گرما شما رامیازارد که بهتر است فرصت بازدید از این شهرها را در این ایام بهاری از دست ندهید.راهنما ونقشه گردشگری در ابتدای هر شهری تهیه نموده تا در هر شهری چیز قابل ارزشی را برای بازدید دیدید فرصت تماشای آن را از دست ندهید.

نوروز فرخنده وبی خطری را در سفرهای بیاد ماندنی نوروز در پیش داشته باشید

[ چهارشنبه 21 اسفند‌ماه سال 1392 ] [ 08:49 ق.ظ ] [ بادرودی ] [ 2 نظر | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه